Žebřík ve znamení inteligentního humoru v teplákách

18. března 2011 v 14:43 | Miška |  Články
Žebřík ve znamení inteligentního humoru v teplákách - obrázek

Již 19.ročník hudební soutěže "Žebřík 2010 Peugeot Music Awards" proběhl v plzeňském DK Inwest, aby ocenil v devíti kategoriích hrstku českých umělců, dle fanoušků nejlepších v roce 2010.

Originál článek ZDE

Nejspíše poslední ročník v těchto prostorách byl protknut nejen mladou krví v nominacích, ale také svěžím moderátorským větrem. S portem za uchem se tentokráte na pódium postavila velice silná dvojice - vynikající herec Tomáš Hanák a divukrásná zpěvačka z Toxique Klára Vytisková. Oba vytvořili tandem, o kterém se snad ani organizátorům nesnilo. Inteligentní humor, vtipné poznámky jak k fanouškům, tak k samotým oceňovaným a dokonce i drobné chyby ve scénáři působily velice mile. Křeč byla ta tam a jediné, co stálo v cestě stoprocentně uvolněné atmosféře, bylo pódium protažené až do poloviny hlediště. Skvělá inovace pro posluchače, trpké ovoce pro fotografy.
I tentokrát byla Česákova soška předána v devíti kategoriích, v nichž s velkou převahou vzabral místa Vojta Dyk společně s Nightwork. Na fanoušky však čekalo i několik překvapení. Kromě nové soutěže s názvem Jam Foto, ve kterém se utkalo několik fotografií z živých koncertů a jejichž autoři byli oceněni vážkařem Danem Bártou, se dokonce dostalo i na "neplánované" vystoupení vítěze několika kategorií Mira Šmajdy.
Kromě nejlepší koncertní fotky byly uděleny ceny i za Film roku, v němž zcela s přehledem vyhrál snímek Ženy v pokušení. Druhé místo obsadil Kajínek, bronzové místo připadlo Občanskému průkazu. V nejoblíbenější kategorii Průser roku se tentokráte hlasující zaměřili více na hudební svět. Na třetím místě skončil Petr Muk, jehož smrt byla uznána fanoušky jako jednou z největších ztrát na českém hudebním poli. Nebyl by to Žebřík, aby se v této kategorii neobjevila i česká politika, která tentokráte skončila na místě druhém. Zlato si na dálku přebrala Iveta Bartošová, jejíž působení nejen v showbusinessu nenechali čtenáři Reportu bez povšimnutí.
Velice oblíbenou kategorií je i Videoklip roku. V něm s jasnou převahou zvítězili Nightwork se svou poslední hitovkou Tepláky a dokázali, že ptákoviny teď prostě letí, neboť Tepláky získaly i bronz v kategorii Skladba roku (2.místo Nicelandova I Won´t Give In, 1.místo Šmajdův hit Last Forever) . Druhé místo obsadil pro hudební kritiky trochu překvapivě Martin Chodúr s videoklipem k písni Let´s Celebrate. Bronz letěl na sever Čech k UDG (klip Duše slečny Mai).
Velice milé překvapení se tentokráte událo mezi Hudebními DVD. Na plné čáře totiž zvítězila zkušenost, notná dávka profesionality a instrumentálního umu a hlavně pak dlouholeté působení na scéně. Bronz za vůbec první dvd počin přebrala valmezká partička Mňága a Žďorp. Za znovuzrozené BSP přišlo převzít stříbro duo Pavlíček - Baláž a mezi slovy prohodilo jistou informaci o možném posledním turné. Fanoušky to zašumělo, na bližší informace si však budeme muset ještě počkat. Hlavní cenu této kategorie získalo The Best of Lucie, jejíž frontman David Koller se stal patronem 19.ročníku a jenž v závěru převzal speciální ocenění za přínos stejně jako loni Dan Bárta. Jeho vystoupení, průřez celou jeho tvorbou, mezi Xindlem X, Sunshine, Nightwork a Markem Ztraceným se stalo doslova nirvanou celého večera.
Ve zbylých kategoriích k žádnému překvapení nedošlo a ceny si tak převážně předávali mezi sebou Miro Šmajda a Vojta Dyk. Objevem roku se stal zmíněný Šmajda, druhý skončil Ben Cristovao, jehož zrychlené a chaotické poděkování svědčilo o mírném zaskočení z ceny. Bronz si odnesl Vojta Dyk. Ten získal třetí místo i v kategorii Zpěvák roku. Po něm si druhé místo převzal Tomáš Klus. Na prvním místě skončil Martin Chodúr. Ani ve Zpěvačkách se neudála žádná velká změna či tragédie. Stejně jako loni si odnesla "zlatého česáka" Aneta Langerová. Druhá skončila Ewa Farná. Třetí místo pak patřilo moderátorce Kláře Vytiskové. Kapelou roku se stali kluci z UDG. V závěsu za nimi je ze stříbrné pozice sledovali Nightwork. Z bronzového schůdku pak Sunshine.
Album roku se odvíjelo od předešlých kategorií téměř stoprocentně. Nightwork si za album Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa odnesli bronz. Se stříbrem odešel Martin Chodúr a jeho Let´s Celebrate. S jasnou převahou v této kategorii zvítězil Miro Šmajda s albem Čo sa týka lásky.
Nutno podotknout, že úroveň od 18.ročníku stoupla diametrálně a jasnou zásluhu na tom měli hlavně oba moderátoři. I inovace ve stavbě pódia podpořila skvělou atmosféru. O afterparty v Bueně, která praskala ve všech až do pozdních ranních hodin, nemluvě.
Příští rok nás čekají kulatiny, které si jako dárek nadělí nejspíše nové prostory. "David Koller Inwest", jak jej přejmenoval Tomáš Hanák, totiž v příštím roce již opravdu lehne popelem.

Zdroj: festivaly-koncerty.info
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama